Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
ozroder

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneği (ÖZRÖDER)

admin 24 May 2020 Özel Eğitim 833  1

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışan öğretmenlerin, yıllardır beklediği bir dernek olan ÖZRÖDER sonunda resmi başvurusunu yapmış bulunmaktadır. Tüm öğretmen arkadaşlara hayırlı olsun diyelim.

Peki bu Özröder yani Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneği tam olarak nedir, nerededir ve ne zaman üye alımlarına başlayacaktır.

Derneğin Merkezi Nerededir?

Derneğin merkezi İstanbul’dadır fakat çalışmaları tüm Türkiye’deki Özel Eğitim Merkezi öğretmenlerini kapsayacaktır.

Derneğe Kimler Üye Olabilir?

Dernek Tüzüğüne göre, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim personeli olarak çalışmış, hala çalışmakta olan özel eğitim alan öğretmenleri, zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, çocuk gelişimi mezunları, uzman öğreticiler, fizyoterapistler, psikologlar, rehber öğretmenler, odyologlar, odyoloji ve konuşma bozuklukları uzmanları, dil terapistleri gibi lisans mezunları üye olabilecektir.

Eğitim personeli olmayanlar ve eğitim sektöründe işletmesi, işletmede payı bulunan eğitimci arkadaşlar üye olamayacaktır.

Kısaca kurumlarda öğretmen olmayan kişiler ve öğretmen olsa dahi bir kurum ile ortaklığı olan kişiler derneğe üye olamayacaklardır.

Derneğe Ne Zaman ve Nasıl Üye Olunabilir?

Derneğin yasal olarak üye kabul edebilmesi için gerekli prosedürler mevcuttur ve bu prosedürler ortadan kalktığında derneğin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Peki Dernekte Hakim Bir Siyasi Görüş Mevcut Mu?

Ozroder sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile derneğin, tüzüğü gereği tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağını ve hiçbir parti ya da zümreyle herhangi bir bağının kesinlikle olmayacağını net bir şekilde belirtmiştir.

Derneğin kurucu kadrosundan yapılan son açıklama ise şu şekilde.

” Derneğimizin ismi öğretmen olarak görülse de tüzüğümüz rehabilitasyon merkezlerinde lisans mezunu olarak çalışan tüm eğitim personelini kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Gerekli bilgilendirmeler onay sürecinden sonra yapılacak olup arkadaşlarımız yeni gelen tüm hocalarımız ile irtibata geçip üye olma sürecini gerçekleştirecektir. Rehabilitasyon sektöründe çalışan öğretmenlerin kurduğu bağımsız bir dernektir”

Derneğin güncel haberleri ve duyuruları paylaştığı bir telegram hesabı mevcuttur. Bu hesaba buraya tıklayarak ulaşabilir ve takip edebilirisiniz.

Disleksi Nedir? Tedavisi ve Belirtileri Nelerdir?
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
ozroder
ÖZRÖDER Üyelik Formu
Hareket Bozuklukları Nedir? Türleri Nelerdir?

“Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneği (ÖZRÖDER)” üzerine 1 yorum

  1. Ayhan GÖRGÜLÜ dedi ki:

    Özel Eğitim Uzman Öğretmenlik kurslarının uzaktan eğitimle yapılması hem özel eğitimde kaliteyi düşürecek, hemde çalışan öğretmenlerin zaten düşük olan ücretlerinin daha da düşmesine neden olacaktır. Bu konu ile ilgili derneğimizin neler yapabileceği ve bizlerin neler yapabileceği hususunda bilgi sahibi olmak istiyoruz. Bizlere göndereceğiniz form dilekçe varsa bunu mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırabiliriz. İyi çalışmalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir