Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Hakkımızda

Ben Hüseyin Mert Barut. 2015 yılında Uludağ Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans Programına kabul edildim ve yüksek lisans eğitimim için Ankara’ya yerleştim.
Uzmanlık eğitimim boyunca çoğunlukla Otizm Spektrum Bozukluğu’ndan etkilenmiş çocuklarla hem özel eğitim hem de dil konuşma bozuklukları üzerine çalıştım. Bu süreçte aynı zamanda yüksek lisans eğitimime de devam ettiğim için hem teoride hem de pratikte çok önemli bilgiler edindim ve bu bilgileri çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Uzmanlık eğitimimim boyunca yüzlerce her biri birbirinden farklı çocukla çalıştım. Bir çok farklı tanıyı görmüş ve deneyimlemiş oldum. Bu sürecin sonunda tüm basamaklarını başarı ile tamamlayarak Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı ünvanı almaya hak kazandım. 2015 yılından bu zamana kadar dil konuşma terapisine ihtiyacı olan çocuklarla çalışmaktayım.
Hem özel eğitim alanındaki deneyimlerim hem de dil konuşma bozuklukları alanındaki uzmanlığımı birleştirerek danışanlarıma ve velilerime karşı çok daha verimli çalışmalar sunmaktayım.

Vizyon

Hepimizin geleceğe dair en büyük yatırımı çocuklarımızdır. Onların sağlıklı bir kişiliğe sahip, çevresine ve topluma örnek bireyler olması en büyük hayalimizdir. Ozelegitimcim ailesi olarak sizlerin bu hayalini gerçekleştirmek için deneyimli ve çalışkan kadromuz ile çocuklarımızı geleceğe hazırlama konusunda iddialıyız. Bu amaç doğrultusunda çocuklarımıza daha faydalı olmak için birçok alanda tecrübeli eğitimcilere sahibiz. Kurumumuz bünyesinde bulunan başlıca eğitim faaliyetleri şunlardır;

• Kişisel gelişim

• Özel eğitim

• Anne çocuk

• Eğitim dışı

• Okul öncesi

• Dil konuşma

• Türkçe

• Matematik

Ozelegitimcim ailesi olarak çocuklarımızın bu alanlarda en iyi şekilde yetişmelerini sağlıyoruz.

Kişisel Gelişim

Çocuklarımızda istenen davranış değişikliklerinin oluşması için birçok etkinlik yapıyoruz. Çocuklarımızın yaşayarak öğrendikleri davranışların kalıcı olmasını sağlayacak doğru pekiştireçler kullanıyoruz. Süreç içerisine velilerimizi de dahil ederek çocuklar ile velilerin birbirini anlamasını ve aile bağlarının güçlenmesine katkı sağlıyoruz.

Özel Eğitim

Kurumumuz bünyesinde bulunan eğitmenler aracılığı ile özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitim faaliyetlerine katılmasını sağlıyoruz. Özel eğitim planlamamız ile çocuklarımızın öz güvenlerinin yükseltilmesini sağlıyoruz.

Anne Çocuk

Anne çocuk eğitimleri sayesinde annelerin çocuklarını daha iyi anlamasını sağlayacak etkinlikler yaptırıyoruz. Bunun yanında anne çocuk iletişimini arttırıcı eğitimler veriyoruz.

Eğitim Dışı

Kurumumuz hayvan sevgisi, tiyatro alışkanlığı, sosyal projeler gibi faaliyetlere katılım sağlayarak çocuklarımızın sorumluluk alabilmesini sağlıyor.

Okul Öncesi

Eğitim hayatının en önemli basamaklarından biri olan okul öncesi eğitim çocuklarımızın bir ömür başarılı veya başarısız olmasında ki en büyük etkendir. Bunun bilincinde olan kurumumuz sağlam kadrosu ile okul öncesi öğrenci gruplarımızın eğitimini eksiksiz bir şekilde tamamlamalarını sağlayarak eğitim hayatına bir adım önde başlamalarına olanak tanıyor.

Konuşma

Kekemelik, konuşma bozuklukları ve anlam veremediğiniz birçok ses aslında çocuklarımızın dil kullanma becerisi ile ilgili yaşadıkları sorunlara işaret eder. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile çocuklarımızda oluşan bu tarz problemlerin kolayca çözülmesini sağlıyoruz.

Türkçe

Ozelegitimcim ailesi olarak çocuklarımızın kendi dillerini akıcı ve anlaşılır şekilde konuşmasını sağlıyoruz. Çeşitli yöntem ve teknikler ile hızlı okuma becerisi kazandırıyoruz.

Matematik

Ülkemizde şöyle bir gerçek var. Başarılı olmak istiyorsak ve güzel bir meslek sahibi olma hayalimiz varsa matematik yapmak zorundayız. Kurumumuz tecrübesi sayesinde çocuklarımızın sayısal zekalarının gelişmesini sağlayıcı yöntem ve teknikler uygulayarak çocuklarımızı geleceğe hazırlıyor. Çocuklarınıza dair hayalleriniz; hayallerimizdir.

 

Yazar: Hüseyin Mert Barut