Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
köpek ve çocuk

Çocuklu Evde Köpek Beslemek

admin 02 May 2020 Eğitim Dışı 79  1

Köpekler insanların en iyi dostları olarak evde beslendikleri zaman aileden biri olarak yaşıyorlar. Köpekler sahiplerini sever, tanır ve korurlar. Çocuklar ve köpeklerin arası da oldukça sıkıdır. Beraber oyun oynamayı ve beraber uyumayı çok seven bu iki masum canlı evinizin sevgi pıtırcıkları haline gelirler. Peki, çocuklu evde köpek beslemek çocuk açısından zararlı mı?

Çocuklu Evde Köpek Beslemenin Faydaları

Köpekler oldukça zeki ve sadık hayvanlardır. Ayrıca köpekler çocuklarla iyi anlaşırlar ve onları severler. Evde köpek beslemenin çocuk açısından pek çok faydalı yönü vardır.

 • Çocuğun sosyal ve duygusal gelişimi desteklenmiş olur.
 • Çocuk hayvanları sevmeyi ve onlara saygı duymayı öğrenir.
 • Çocuğun köpekle ilgili alacağı görevler onun sorumluluk bilincini yükseltir.

Daha pek çok güzel ve eğitici yönden faydası olan çocuklu evde köpek beslemenin sizleri de daha mutlu ve huzurlu hissettireceğini, sizler için unutulmaz anılar yaşatacağını söyleyebiliriz.

Çocuklu Evde Köpek Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklu evde köpek beslemek her köpek sahibi ailenin hayalidir. Ancak köpekler kıskanç hayvanlardır. Eğer çocuktan önce evde köpeğinizle beraber yaşıyorsanız köpeğinizin çocuğu kabul etmesi ve sizden kıskanmaması için belirli bir sürenin geçmesi gerekebilir. Bu süreç içerisinde köpeğin çocuğa zarar vermiyor olması, ona fiziksel olarak saldırmıyor olması gerekir. Bu durum için ailenin gözlem yapması ve böyle durumun yaşanmasını engelleyici şekilde davranması gerekir. Tam tersi durumun da yaşanabileceğini de unutmamak gerekir.

Çocuklu Evde Köpek Beslerken Alınması Gereken Tedbirler

Çocuğunuz ve köpeğiniz eğer aynı evin içinde yaşıyorsa almanız gereken bazı tedbirler olacaktır. Bu tedbirlerden en önemlisi köpeğin tüy dökmemesini engellemektir. Köpeğinizin tırnaklarını düzenli kesmeniz köpeğinizin çocuğunuza yanlışlıkla da olsa zarar vermesini engelleyecektir. Çocuğunuzun köpeğe nasıl davrandığını devamlı gözlemlemek hem köpeğinizin sağlığı hem de köpeğinizin çocuğunuza karşı vereceği ani tepkilerden kurtarmak açısından önemlidir.

Çocuklu Evde Köpek Beslemenin Zararları

Çocuklu evde köpek beslerken gereken tedbirler alındığı takdirde herhangi bir zararlı durumun yaşanmayacağını söylemek mümkün. Aile gerekli önlemleri aldığı sürece, köpeğini ve çocuğunu tanıdığı ve onları gözlemlediği sürece herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır.

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?
kedi ve çocuk
Çocuklu Evde Kedi Beslemek
ostrojen nedir
Corona Virüsü ve Çocukların Kaygısı
kedi köpek
Hayvanların Alınıp Satılmasının Yanlışlığı

“Çocuklu Evde Köpek Beslemek” üzerine 2 yorum

 1. Caner dedi ki:

  Köpek beslemek çok güzel bişey

  1. admin dedi ki:

   Katılıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir